More

    Real Madrid-stjerne operert for skadesmell – VM ryker

    Real Madrids brasilianske forsvarsspiller Eder Militão går glipp av sommerens fotball-VM etter å ha blitt operert for en lårskade tirsdag.

    Real bekrefter inngrepet i en uttalelse, uten å spesifisere hvor lenge forsvarsspilleren vil være ute av spill.

    Militão ble operert på en klinikk i Finland under tilsyn av klubbens medisinske stab. 28-åringen forventes å bli borte fra fotballen i minst fem måneder, ifølge spansk og brasiliansk presse.

    Det er derfor ikke mulig at han blir del av Brasils tropp til VM i USA, Canada og Mexico.

    Real Madrid-forsvareren pådro seg den leie lårskaden under en La Liga-seier over Alaves i forrige uke.

    Militão har hatt usedvanlig uflaks med skader de siste årene. Etter at han kom til den spanske hovedstadsklubben fra Porto i 2019, har han hatt to lange fravær på grunn av korsbåndskader i knærne.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen