More

    Ranheim tok ny hjemmeseier – Lyn ble neste offer

    Ranheim har ennå til gode å tape på hjemmebane i 1. divisjon denne sesongen. Fredag senket de Lyn 3-2.

    Ranheim har levert en variabel sesong så langt, men har vist seg vanskelige å slå på eget gress. Før fredagens oppgjør sto de blåkledte med fem seiere, to uavgjorte og fire tap. Samtlige tap har kommet på bortebane.

    Lyn kom på sin side til Trøndelag på jakt etter viktige poeng i bunnen av en tett tabell. Og det var gjestene som startet best.

    Fem minutter før pause sendte Anders Olsen en vakker pasning inn i feltet, der Andreas Hellum banket inn 1-0 på volley fra fem meter.

    Ledelsen ble imidlertid kortvarig. Ranheim svarte nærmest umiddelbart, og etter et høyt press på Lyns banehalvdel ble Mikael Johnsen spilt gjennom. Han sørget for at lagene gikk til pause på stillingen 1-1.

    Sju minutter ut i andre omgang stanget så Jonas Pereira hjemmelaget i føringen på et hjørnespark, før Mikael Johnsonøkte til 3-1 fra straffemerket. Hellum ble tomålsscorer for Lyn da han reduserte på tampen.

    Dermed er Ranheim fortsatt ubeseiret på hjemmebane denne sesongen. Trønderne befester samtidig sjetteplassen på tabellen med 20 poeng.

    Lyn blir stående med 10 poeng, kun ett poeng over kvalifiseringsplassen, og har i tillegg spilt en kamp mer enn lagene bak seg.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen