En nydelig fotballuke tar avspark i kveld, med fire Premier League-kamper på menyen.
Det tas denne uken avspark i Premier League-kamper hver dag, med unntak av fredag (som kan brukes til å se Reading-Bournemouth i The Championship).
Alle får imidlertid ikke spille, og spesielt Palace og Southampton har mange spillere på skadelista. I Chelsea er det noe nær skadefritt, men der har man i skrivende stund ingen til å lede troppene.
Skade- og karanteneoversikt før ukens Premier League-runde:
Arsenal: Pierre-Emerick Aubameyang og Pablo Mari er usikre til midtuken, men blir ganske sikkert klare til møtet med Manchester United. Dani Ceballos er usikker.
Aston Villa: Wesley og Kortney Hause er skadet. John McGinn er suspendert i midtuken, men returnerer til kampen mot Southampton.
Brighton: Florin Andone og Jose Izquierdo er langtidsskadet, mens heller ikke Tariq Lamptey eller Danny Welbeck blir klare. Adam Lallana og Aaron Connolly er tilbake i trening og kan bli klare til helgen.
Burnley: Charlie Taylor er usikker, men ellers kan Sean Dyche velge fra øverste hylle.
Chelsea: N’Golo Kanté er tvilsom. Ellers kan den som får i oppgave å lede laget plukke fra øverste hylle.
Crystal Palace: Martin Kelly, Connor Wickham og Wayne Hennessey er langtidsskadet. Nathan Ferguson, Jeffrey Schlupp, James Tomkins og Mamadou Sakho er også ute.
Everton: Allan og Fabian Delph er ute. Iwobi, Digne og Calvert-Lewin meldes klare.
Fulham: Tom Cairney er fortsatt ute, mens Terence Kongolo er usikker. Antonee Robinson mister midtukekampen, men returnerer fra suspensjon til møtet med WBA.
Leeds: Gaetano Berardi, Robin Koch og Adam Forshaw er langtidsskadet. Illan Meslier er tilbake i full trening etter sykdom.
Leicester: Dennis Praet mister neste tre måneder, mens Jame Vardy mister noen uker etter hofteoperasjon. Ayoze Perez vikarierer trolig som spiss for Vardy.
Liverpool: Diego Jota, Naby Keita, Joe Gomez og Virgil van Dijk er ute. Jordan Henderson er usikker.
Manchester City: Kevin de Bruyne er ute i fire til seks uker. Nathan Ake og Sergio Agüero er også ute.
Manchester United: Brandon Williams og Phil Jones er ute, mens Marcus Rashford er usikker til onsdagens møte med Sheffield United.
Newcastle: Federico Fernandez, Cieran Clark og Paul Dummet er ute, men Allan Saint-Maximin er tilbake.
Sheffield United: Jack O’Connell og Sander Berge er langtidsskadet. Lys Mousset, Oli McBurnie og Jack Robinson er usikre.
Southampton: Jannik Vestergaard, Moussa Djenepo, Mohammed Salisu, og Michael Obafemi er skadet. Oriol Romeu kan bli klar til helgen. Kyle Walker-Peters er tvilsom, i alle fall til midtukekampen mot Arsenal. Nathan Redmond meldes å bli klar. Ryan Bertrand er suspendert, og heller ikke han er med mot Arsenal.
Tottenham: Giovani Lo Celso er ute, mens Serge Aurier er usikker.
WBA: Grady Diangana er ute, men Karlan Grant og Matt Phillips meldes klare.
West Ham: Arthur Masuaku er kneoperert. Ellers skadefritt i West Ham-leiren.
Wolverhampton: Raul Jimenez, Daniel Podence, Fernando Marcal og Jonny Otto (endelig tilbake i trening), er ute.