England har tatt sitt valg, og det ble ikke Pep som mange pepret om. Det ble Tuchel ja.
Diskusjonsrundene har gått sin gang rundt om på pubene i England siden Gareth Southgate meldte sin avgang etter finaletapet i sommerens EM. Lee Carsley har fått prøve seg, men det virket alltid som et usannsynlig valg i det lange løp.
Drømmen om Pep har kanskje startet rundt et bord og en lunken Stella, men ingenting har tydet på at det har vært konkrete samtaler med Manchester City-manageren.
Det blir Thomas Tuchel ja

I kveld melder Jonathan Northcroft, Paul Joyce og Matt Lawton i The Times at Thomas Tuchel og England har kommet til enighet om den ledige trenerjobben for det engelske landslaget. Den tidligere Bayern Munchen og Chelsea-manageren tar dermed over for Gareth Soutgate og blir den første tyske manageren for det engelske landslaget.
51-åringen var i sommer i samtaler med Manchester United om en potensiell jobb på Old Trafford, men dette endte uten enighet. Siden han ga seg i Tyskland for et halvt år siden har det vært tydelig at tyskeren ønsket seg tilbake på engelsk jord.
Dermed har England fått tak i det de ønsket seg. En profilert trener som har vunnet trofeer. Vi ønsker han lykke til.