More

    Overtidstap for ishockeylandslaget i Latvia

    Norges ishockeylandslag måtte se seg slått 3-2 av et sterkt Latvia-lag i sin nest siste oppkjøringskamp før elite-VM i Sveits.

    Avgjørelsen falt 50 sekunder ut i forlengningen, som startet med en god norsk sjanse. Avslutningen lyktes ikke, og Latvia kunne kontre. Sandis Vilmanis avgjorde alene med Tobias Normann.

    Norge tok ledelsen etter 6.33 minutter i første periode, da Sander Dilling Hurrød la pucken på mål fra blålinjen. Den passerte Patrick Elvsveen og flere latviske spillere som til sammen ødela sikten for keeper Kristers Gudlevskis.

    Vilmanis utlignet etter 11.23 minutter etter fint forarbeid av Deniss Smirnovs, som gikk rundt buret og la en perfekt pasning på køllebladet hans ved lengste stolpe.

    I slutten av 2. periode scoret 17-årige Olivers Murnieks 2-1-målet for Latvia på en kontring. Latvia hadde flest sjanser i perioden, men scoringen kom rett etter at Petter Vesterheim hadde en stor sjanse til å gi Norge ledelsen.

    55 sekunder før periodeslutt var Norge à jour, igjen med et distanseskudd bak en dekket keeper. Martin Rønnild sto i veien for Gudlevskis, som ikke greide å stoppe Kristian Østbys skudd.

    Etter en målløs tredje periode måtte kampen avgjøres i sudden death.

    Normann var god i målet og reddet 27 av 30 latviske skudd.

    Lagene møtes igjen torsdag. Norge spiller sin første VM-kamp mot Slovakia i Fribourg 16. mai.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen