Manchester United fikk en marerittstart på Premier League-sesongen. Bortekampen mot Hull endte med et ydmykende 0-2-tap.
Semi Ajayi og Nobel Mendy scoret hvert sitt mål på dødball for hjemmelaget før pause. Særlig de første 45 minuttene var Hull langt bedre enn et stjernetungt United-lag.
– Det har vært en fryktelig omgang av Manchester United, som har blitt kriget ut av stilen. Hull har fått kampen inn i sin gate, sa ekspert Nils Johan Semb i Viaplays studio halvveis.
Etter pause hadde United i større grad initiativet i kampen, men mange store målsjanser kom ikke gjestene til mot et hardt kjempende Hull-lag.
Den første scoringen kom etter et drøyt kvarters spill. United klarte ikke å rydde ballen ut av eget felt, og til slutt satte hjemmelaget ballen i åpent mål.
Med åtte minutter til pause var det duket for dobling av ledelsen. Igjen endte en dødball med scoring. Nobel Mendy forlenget innlegget fra Regan Slater i mål med pannebrasken.
På sidelinjen så United-manager Michael Carrick med rette en smule rådvill og sjokkert ut.
United åpnet kampen best, men overlot raskt overtaket til nyopprykkede Hull. Gjestene slet med å komme til målsjanser og framsto fantasiløse offensivt.
Etter pause kom Bryan Mbeumo til en stor sjanse for United, men alene med keeper ble avslutningen for svak. Hulls greske sisteskanse Konstantinos Tzolakis gjorde i tillegg en solid inngripen.
Tidligere Tromsø-spiller Jens Hjertø-Dahl starter serieåpningen på benken for vertene. Der ble han også sittende i samfulle 90 minutter.
United måtte klare seg uten Amad Diallo lørdag. Han pådro seg en skade på trening foran kampen, og ifølge manager Carrick er omfanget så langt ikke klart.
(©NTB)

