More

    Norris hardt ut mot Formel 1-rival – krever utestengelse

    Verdensmester Lando Norris er ikke blid på Franco Colapinto etter at sistnevnte forårsaket en massekrasj i Aserbajdsjans Grand Prix.

    Overfor BBC var McLaren-stjernen tydelig om hvilken konsekvens Colapinto bør få.

    – Gi ham en utestengelse. Det er ganske enkelt, tordnet Norris.

    Han la til at han mener Det internasjonale bilsportforbundet (FIA) bør ta slike ulykker mer på alvor på grunn av konsekvensene det får for andre førere og kostnadene det påfører de ulike lagene.

    – FIA bør være strengere og begynne å gi utestengelser for slike ting. Det er uvøren oppførsel, og det koster mye penger. Alle bildelene mine er i søppelbøtta nå, så folk burde bli utestengt for sånt. De fortjener ikke å være i Formel 1, fortsatte fjorårets VM-vinner.

    Han la til at han mener minst ett løps utestengelse er en passende straff.

    Den aktuelle situasjonen skjedde da førerne startet på nytt etter at Williams-fører Alexander Albon hadde kjørt i veggen.

    Colapinto låste hjulene på bilen sin i første sving, og en rekke biler krasjet med hverandre som en følge av det.

    – Jeg er lei meg på alles vegne. Det var en stor tabbe, selvfølgelig. Det bare låste seg, og da mistet jeg kontrollen, sa Colapinto etter løpet.

    Mercedes-fører George Russell vant lørdagens løp i Baku. Norris måtte bryte løpet som følge av den nevnte ulykken.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen