More

    Vill Manchester United-vending: – Et nikk til storhetstiden

    Manchester United fikk en marerittstart mot Roma, men kom tilbake og vant 3-2 etter to scoringer av Matheus Cunha.

    Til pause var United på vei mot en ny nedtur, men to mål i løpet av de siste sju minuttene i ordinær tid sikret lagets første seier siden midten av september.

    Tirsdagens kamp kunne blitt den tiende strake uten seier. En slik rekke i en og samme sesong har ikke United hatt på 48 år, og det sørget Cunha for at de slapp å se.

    Først utnyttet han en Roma-tabbe før han avsluttet flott angrep, rev av seg drakten og kastet seg inn i jublende United-fans på tribunen.

    – En herlig snuoperasjon i beste Manchester United-tradisjon, sa TV 2-kommentator Øyvind Alsaker.

    – Et nikk til storhetstiden, la han til.

    Det gule kortet Cunha fikk for å ta av seg drakten, kostet da han minutter senere taklet stygt og fikk sitt andre. Dermed ble han utvist.

    Bruno Fernandes scoret Uniteds første mål etter to forsøk fra straffemerket. Roma-spillerne var for raske inn da Fernandes bommet på det første, og han scoret da han fikk prøve på nytt.

    Tennisballer

    Kampen mot Roma ble på forhånd pekt på som en som kunne snu sesongen like før landslagspausen. Men Roma ledet 2-0 etter 18 minutter.

    United-supportere på tribunen svarte med å kaste tennisballer ut på banen i protest mot klubbledelsen.

    – Det er fullstendig krisestemning i denne klubben nå. Det er spørs om det ikke nærmer seg et bunnpunkt, sa Alsaker.

    Matias Soule sendte Roma i ledelsen etter elleve minutter. Han fikk stå helt alene i feltet og hadde god tid til å plassere den forbi United-keeper Senne Lammens.

    – Det har vært et pågående problem for United. De mister ballen, og så ser man hvor åpne de er, sa Alan Shearer på Amazon Prime.

    – Dypt rystet

    Fem minutter senere så Soule en avslutning gå i armen på Ayden Heaven. Dommeren så det samme og ga Roma straffespark, som Donyell Malen satte i mål på sikkert vis.

    – Manchester United er i fritt fall – igjen, sa Alsaker.

    – De er dypt rystet, la ekspertkommentator Simen Stamsø-Møller til.

    United-manager Michael Carrick har hatt mye press på seg etter seks tap på de ni siste kampene. Han har hittil feid unna spørsmål om han tviler på sin framtid i klubben.

    – Jeg kan ikke se inn i framtiden. Jeg vet ikke hva som kommer til å skje. Jeg ser virkelig fram til kampen i morgen. Dere tror kanskje jeg er gal med tanke på resultatene vi har hatt, men jeg gleder meg, sa Carrick før Roma-kampen.

    United har igjen en hjemmekamp mot Aston Villa før landslagspausen. Rett etterpå venter erkerival Liverpool på bortebane.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen