More

    Medier: Guardiola takket nei til Italia-jobb

    Forsøket til Det italienske fotballforbundet (FIGC) på å sikre Pep Guardiola som ny landslagstrener skal ha mislyktes ifølge flere medier.

    Både Sky Sports og BBC melder at Guardiola skal ha avslått tilbudet om å bli den nye treneren til det italienske fotballandslaget.

    Tidligere denne uken fortalte presidenten i Det italienske fotballforbundet, Giovanni Malagò, at forbundet hadde vært i samtaler med Guardiola om trenerjobben. Han mente at italienerne kunne møte spanjolens lønnskrav.

    Likevel ser det ut til at Guardiola lar muligheten til å bli italiensk landslagstrener passere.

    Fredag ble Guardiolas mangeårige rival fra tiden i Premier League, Jürgen Klopp, bekreftet som Tysklands nye landslagssjef.

    Italia har stått uten trener siden Gennaro Gattuso fikk sparken etter at landet ikke klarte å kvalifisere seg til VM. Gattuso var også trener da Norge sikret sin VM-billett med 4-1-seieren i VM-kvalifiseringen i Milano i november i fjor.

    Teknisk direktør i FIGC og tidligere storspiller Paolo Maldini sa torsdag at Italia også forsøkte å hente inn Carlo Ancelotti som ny landslagstrener.

    Nå seiler en av Maldinis gamle lagkamerater opp som den største kandidaten til å ta jobben, melder BBC. Den tidligere midtbaneeleganten Andrea Pirlo, som nå er trener for United FC i Dubai, ses på som Italias nye førstevalg.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen