More

    Martinez med i United-troppen etter sjokkintervjuet: – Vi er ferdige med det

    Manager Michael Carrick har gått videre etter Lisandro Martinez’ verbale angrep mot ledelsen i Manchester United.

    Carrick møtte pressen fredag før søndagens bortekamp mot Leeds.

    – Vi er ferdige med det. Vi har gått videre. Som spillergruppe er det over. Det er ikke noe drama, sa Carrick om det eksplosive intervjuet.

    Han la til at Martinez og resten av spillergruppen forsto situasjonen, og at det nå er tatt hånd om.

    – Det var en feil av ham, og det er alt. Han har sendt ut en uttalelse, og han har innsett at han gjorde en feil.

    Lisandro Martinez er med i troppen mot Leeds, opplyste Carrick.

    – Forventer mer

    Spørsmålene fortsatte å komme til United-sjefen.

    – Jeg forstår at følelser kan komme i spill – noen ganger etterlyser vi glød og at spillerne bryr seg – men det finnes en rett måte å gjøre dette på, og det er noe det er blitt vist forståelse for, sa han.

    Argentinerens uttalelser kom etter 0-2-tapet for Atletico Madrid i mesterligaen tirsdag. Stopperstjernen la lite mellom da han fikk spørsmål om hva tankene hans var etter nederlaget.

    – Jeg forventer mer fra sportsdirektøren (Jason Wilcox), så ærlig må jeg være. Vi spillere må også gjøre mer, men det er viktig å bygge en stall som kan håndtere en kveld som denne, sa Martinez blant annet.

    Midtstopperen beklaget senere uttalelsene.

    – Alle vet at jeg er en lidenskapelig person, og at jeg lever et fotballiv med stor intensitet. Frustrasjonen over tapet førte til at jeg uttrykte det jeg følte på en tid og et sted som kanskje ikke var det riktige, og jeg ber om unnskyldning for det.

    Verste sesongstart

    På spørsmål om Wilcox burde tatt større plass i offentligheten, svarte Maresca:

    – Jeg tror ikke det er opp til meg å si. Jeg har ingen problemer med hvordan det er for meg å sitte her og snakke med dere, og å lede gruppen og klubben fra denne posisjonen. Vi er en veldig sammensveiset gjeng.

    Manchester United er inne i sin verste sesongstart på 40 år. Seks poeng fra de seks første kampene er fasiten så langt.

    I etterkant av Martinez-intervjuet gikk flere eksperter, blant dem Jamie Carragher og United-legenden Wayne Rooney, ut mot argentineren.

    – Det er litt respektløst overfor lagkameratene. Han viser manglende respekt for dem ved å si at laget ikke er godt nok. Bruno (Fernandes) er den eneste som har rett til å gå ut og si noe slikt, i egenskap av å være kaptein. Og selv da bør slikt tas bak lukkede dører hvis det er problemer, noe som jo skjer, sa han til Amazon Prime.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen