Dette er en eksklusiv artikkel. Kun abonnenter har tilgang.
Ny runde i League One, og det brenner under føttene på Peterborough om dagen, men kan en svensk nykomling være redningen og det som stopper Orient-eksepressen?
Den 27.runden av League One starter
Det ble ikke særlig med spill forrige helg fra League One. De få lagene som var utslått fra FA-cupen fikk kampene sine avlyst. Bare Rotherham – Bolton ble spilt og der gikk Ian Evatt på et nytt braktap når vertene slo til med 3-1 seier. Siden den gang har deres toppscorer også forlatt klubben. Mer om dette senere.
For hvem kan stoppe Leyton Orient og Orientekspressen vi ble så godt kjent med da Richie Wellens styrte laget til opprykk fra League Two for to år siden? Laget har gått ubeseiret siden oktober og har vunnet ni av elleve kamper i denne perioden i League One. På tirsdag spilte de den utsatte FA-cupkampen mot Derby og der gikk vårt spill om under 2,5 inn, og selv om vi måtte vente til straffesparkkonkurransen var over kunne vi i det minste slå fast at tipset om at Orient som seiersherrer gikk inn.
Nå skal laget som knapt slipper inn mål ut i bortekamp mot Peterborough. Et Posh-lag som står med 1-1-9 på sine elleve siste ligakamper. I FA-cupen kjempet de hardt og godt, men måtte se seg slått med 0-2 mot Everton. Darren Ferguson sitt mannskap har slitt kolossalt etter at storspiller Kwame Poku ble satt på sidelinjen i tre måneder og enda er det 5-6 uker til han er tilbake. Dermed var det en liten opptur at deres nye svenske Gustav Lindgren debuterte fra start med to mål da Walsall ble slått 4-2 i EFL-cupen i midtuken og lovordene haglet for spilleren som kom fra Degerfors.
Til tross for at Orient bare har sluppet inn baklengsmål i en av deres ni siste ligakamper tror vi Posh får hull på byllen og kjører dermed et spill på Peterboroughs nye svenske helt som målscorer. Vi tror også Orient med det må nøye seg med poengdeling i oppgjøret på London Road
Les også: Daglig oppdatering av alle overgangene i januar
Trøbbel uten stjernene

Vi satser alt på hjemmeseiere i Reading og Mansfield denne lørdagen. Grunnene er todelt. Reading har fått sving på sakene under Noel Hunt og står med 3-1-0 på deres fire siste ligakamper. I helgen holdt de Burnley til 1-1 før de måtte gi tapt i ekstraomgangene. Nå venter et Stockport uten Louie Barry og de står med to strake tap. 3,10 i odds er for godt betalt til at vi lar være.
Wycombe mistet manager Matt Bloomfield til Luton denne uken, og uten Mr Wycombe bak roret så er vi litt usikre på hvordan de vil takle dette tapet. Vi tror begge lag vil si seg fornøyd med uavgjort etter en hektisk og turbulent uke.
Ny spiss, men underspill

Huddersfield har ikke tapt en ligakamp siden Birmingham slo dem 1-0 på St.Andrews første oktober. 35 av 45 poeng er plukket på de 15 kampene og det ble toppet med 1-0 borte mot Wycombe forrige gang. Ni ganger har de gått målløse av banen og bare åtte mål totalt er innsluppet på disse kampene. De møter et Blackpool uten seier på deres fem siste når de tar turen til Bloomfield Road. Huddersfield har hentet to spisser denne uken, deriblant toppscoreren til Bolton i Dion Charles, men vi tror et Blackpool som tross alt har klart 0-0 og 1-1 mot Birmingham og Wycombe den senere tid kniper nok igjen til at vi går for under 2,5 scoringer.
Denne runden startet med lokaloppgjøret Shrewsbury – Wrexham torsdag kveld der vertene stakk av med alle tre poengene etter to scoringer av ringreven John Marquis i 2-1 seieren, og allerede neste torsdag får vi storkampen mellom Wrexham og Birmingham. Denne får egen preview på vår hjemmeside i forkant.
Oddstips fra League One

Den 27 runden av League One, med tegn
