Vi byr på årets siste og årets første oddstips fra League One når sesongen nå er halvspilt
League One gir oss en siste
Vi startet juleprogrammet med en god runde i League One. Over-spillet fra Stockport gikk inn og underspillet fra Bristol Rovers – Wrexham gikk inn. I tillegg innkasserte vi Lincoln hjemme mot Reading og burde fått full valutta med Wigan-tipset om de ikke hadde gitt fra seg 2-0 ledelsen på tampen.
Er Charlton i julestemning?
Med 5-0 borte mot Northampton og en kontrollert 2-1 seier hjemme mot Cambridge på boxing day har Charlton fått et lite løft den siste tiden. Fire poeng opp til topp seks er ingenting med en halv sesong igjen å spille. Nå skal de ta imot et av høsten store formlag i Wycombe når årets siste kamp skal spilles i League One. Wycombe slo til med en ny storseier på bortebane da Richard Kone sørget for 3-0 seier over Stevenage med sine to mål.
Med bare et poeng opp til Birmingham på tabelltopp er det fortsatt håp om ledelse når vi går inn i det nye året. Spørsmålet er bare om det går mot et Charlton med oppsving. Vårt tips her er at begge lag sier seg fornøyd med et poeng før 2025 ankommer. Charlton har fire uavgjortkamper på sine ti første på The Valley denne høsten, mens tre av Wycombe sine fem uavgjort har kommet på bortebane.
Les også: Sparket etter bare 100 dager
Lag i trøbbel

Både Bolton og Peterborough trøblet fælt på Boxing Day og endte opp med stygge hjemmetap på hver sin måte. Bolton ledet 1-0 over Barnsley med ti minutt igjen, men en kollaps sørget for tap og nok en gang ble Ian Evatt og co buet ut av hjemmefansen. Peterborough var enda verre for der gikk de på et 0-3 tap hjemme mot Mansfield og med bare fem poeng ned til nedrykksstreken så spørs det om tålmodigheten rundt Darren Ferguson holder særlig lengre.
Både Peterborough og Bolton får nye forsøk på eget gress mot henholdsvis Barnsley og Lincoln. Vi tror på over 2,5 mål i Peterborough og under 2,5 mål i Bolton. Så får heller tiden vise om Ian Evatt og Darren Ferguson leder de to lagene når 2025 ringes inn.
Få favoritter med odds

Både Birmingham, Exeter. Huddersfield og Leyton Orient framstår som rundens storfavoritter med deres gode form for øyeblikket. Dessverre er ikke oddsen god nok til at noen av kampene vurderes. Vi finner heller mer verdi i målspill i oppgjøret mellom Reading og Mansfield der begge lag scorer høres høyaktuelt ut med tanke på resultatene de har vist den siste tiden. På Boxing Day knuste som nevnt Mansfield til med 3-0 på bortebane, mens Reading fikk sin første seier under Noel Hunt da Northampton ble slått 4-1.
Første nyttårsdag
Alt om runden første nyttårsdag får du på vår nettside allerede på nyttårsaften. Da kommer de nye oppdaterte tips etter at runden søndag er ferdigspilt. Der får vi høydepunkter som Wrexham – Barnsley og Stockport – Birmingham.
Oddstips fra League One

Runden fra League One, med tegn
