More

    Langet ut mot egen klubb etter overgangsdrama – omsider solgt til HamKam

    Den portugisiske spissen Duarte Moreira forlater Bryne og fortsetter karrieren i HamKam. Han har i lang tid ønsket seg bort.

    Begge klubbene opplyser om overgangen på sine nettsider. HamKam skriver at 24-åringen har signert en kontrakt ut 2029.

    – Det føles godt å endelig være her. Jeg har ønsket denne overgangen lenge. Nå er jeg veldig glad for å være her og se framover, sier Moreira.

    I fjor markerte Moreira seg i Eliteserien med sju mål og ni målgivende pasninger for Bryne. Klubben rykket likevel ned til nivå to, og i vinter var Moreira tydelig på at han ønsket seg bort.

    Bryne satte foten ned og nektet å selge.

    – Det var rart. Da jeg forlenget kontrakten min (i 2024), lovet de meg at de ikke skulle stå i veien om det kom en klubb på et høyere nivå på banen som ønsket meg. Det er selvfølgelig trist, sa Moreira til TV 2.

    Portugiseren flørtet tydelig med Hamar-klubben tidligere i år.

    – Jeg ville elsket å spille for HamKam, uttalte han til TV 2 i mars.

    HamKam ligger på 8.-plass i Eliteserien. Brann venter i neste kamp.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen