KFUM Oslo hadde lenge trøbbel med å overliste LSK-keeper Pontus Dahlberg, men på tampen dukket en 15-åring opp og hjalp vertene til 1-1 og ett poeng mot Lillestrøm.
På stillingen 0-1 hadde KFUM flere ganger banket på døren, men LSK-keeper Dahlberg hadde bestemt seg for å stenge buret.
Sju minutter før full tid greide han imidlertid ikke å holde Oslo-laget borte fra nettmaskene lenger.
15 år gamle Isaiah Skovsgaard ble spilt gjennom og serverte Bjørn Martin Kristensen, som enkelt kunne trille inn 1-1.
Begge ble byttet inn av KFUM-trener Jørgen Isnes i annenomgangen.
– Han har vært god på trening. Det han gjør når han kommer innpå, det er fantastisk gjort. Der andre lett kunne ha mistet hodet, er han iskald. Det var ikke noe å lure på det når vi slet litt med å produsere sjanser, sa Isnes om Skovsgaard.
Scoringen sørget for ett poeng og at det er fire poeng ned til kvalifiseringsplassen før ferdigspilt runde.
Før det hadde Felix Vá sørget for 1-0 til gjestene da han plutselig var alene gjennom med keeper.
Resultatet satte en stopper for KFUMs seiersrekke på to strake. For LSK tok deres tre kamper lange tapsrekke slutt i Oslo, men gjestene ønsket seg trolig tre poeng fra kampen mot nedrykkskandidaten KFUM.
Laget kjemper nemlig i toppen av tabellen. Molde kan sende dem ned på femteplassen etter ferdigspilt runde.
Nå begynner LSK-fansen å kjenne på spenningen før siste runde i europaligakvalifiseringen. Til uken går turen til Albania for bortemøtet med Egnatia. Uken etter skal det hele avgjøres i kamp to på Åråsen.
(©NTB)

