More

    Kontroversiell tennisprofil bannet seg til kjempebot

    Den franske tennisspilleren Corentin Moutet er bøtelagt med snaut 400.000 kroner etter at han leverte et oppsiktsvekkende intervju med en bonanza av kraftuttrykk.

    Den kontroversielle franskmannen sa «fuck» ikke mindre enn sju ganger direkte på BBC etter seieren mot Giovanni Mpetshi Perricard i 1. runde av Queens-turneringen tidligere denne uken.

    Moutet skal ha bannet utilsiktet da han svarte på det første spørsmålet i seansen, men deretter bannet en smilende franskmann gjentatte ganger før intervjueren Jenny Drummond brått avsluttet det hele.

    Fredag kunngjorde ATP-touren ​​at 27-årige Moutet, som tjente 33.000 britiske pund på å nå andre runde av gressturneringen, vil bli straffet med en bot som er tilnærmet lik hele premiepotten hans.

    Boten ilegges for «usportslig oppførsel» ved å bruke «stygt språk under intervjuet etter kampen», heter det i begrunnelsen.

    Moutet, som ble slått i strake sett av spanske Alejandro Davidovich Fokina i åttedelsfinalen, har bekreftet at han vil anke boten.

    Franskmannen, som er nummer 36 på verdensrankingen, har et rykte som en av urokråkene i tennisen. Han har vært innblandet i en rekke hendelser i løpet av karrieren.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen