More

    iTromsø: TIL-juvel selges til Saudi-Arabia for rekordsum

    Tromsø er enig med Al-Ahli i Saudi-Arabia om et salg av midtstopperen Abubacarr Sedi Kinteh (19).

    Det bekrefter TIL overfor lokalavisen iTromsø.

    Det skal være snakk om en overgangssum på drøyt 70 millioner kroner for den unge midtstopperen. Sportssjef Lars Petter Kræmer-Andressen bekrefter at det blir Tromsøs største salg noen gang.

    Den nåværende Tromsø-rekorden stammer fra 2000, da Rune Lange ble solgt til Trabzonspor for 43 millioner kroner, ifølge iTromsø.

    Kinteh er på vei fra Gambia til Portugals hovedstad Lisboa, der han skal gjennomføre den obligatoriske legesjekken.

    Både iTromsø og fotballinfluenseren Fabrizio Romano skriver at Kinteh er enig med Al-Ahli om de personlige betingelsene, og at han signerer en femårskontrakt med sin nye klubb.

    Kinteh kom til Tromsø i mars i fjor fra samarbeidsakademiet Mawade Wade i Senegal. Han viste raskt sin klasse i Eliteserien og har vært koblet til større klubber gjennom hele 2026.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen