More

    Ishockey: Norge ydmykes av Sveits i VM-semifinalen – ligger under 0-4

    Norges ishockeyherrer sliter tungt i den tøffe VM-semifinalen mot vertsnasjonen Sveits. Etter to perioder leder hjemmelaget 4-0.

    I realiteten har ikke Norge sett ut som en skikkelig målestokk for et Sveits-lag som har tapt to strake VM-finaler og jakter på sitt første gull. Det sveitsiske stjernegalleriet fikk etter hvert opp et heftig tempo og har ikke levnet noen tvil om hvem som skal vinne foran 10.000 tilskuere i Zürich.

    Det så positivt ut for Norge helt i starten. Det første overtallet kom allerede etter 39 sekunder, og Stian Solberg fikk tre skuddmuligheter som med litt flyt kunne ha truffet en norsk kølle og gått i mål.

    Samtidig ble nordmennene tidvis kjørt kraftig. Henrik Haukeland sto solid i det norske målet, men etter hvert ble også han overlistet. To minutter før slutten på første periode feide Christoph Bertschy pucken opp i krysset bak en dekket Haukeland.

    2. periode startet også med et brutalt sveitsisk trykk, og vertene brukte fire minutter på å doble ledelsen. Calvin Thurkauf snappet pucken og serverte Denis Malgin, som enkelt satte 2-0-målet.

    Åtte minutter senere glapp det igjen for Norge, og Ken Jäger styrte inn 3-0 etter et skudd fra Sven Jung.

    4-0 kom ved Damien Rat ytterligere fire minutter senere. Dermed har Norge tilsynelatende en umulig vei tilbake.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen