More

    I kongefamiliens fravær: Klaveness skal dele ut pokalen på cupfinalen

    Fotballpresidenten har fått oppdraget som tradisjonelt sett har vært forbeholdt de kongelige under søndagens cupfinale.

    «I fravær av kongefamilien som er i sorg, vil NFF håndtere utdelingen selv ved fotballpresident Lise Klaveness», opplyser Norges Fotballforbund til NTB.

    Tidligere denne uken ble det kjent at ingen fra kongehuset kommer til å være til stede på finalen på grunn av kong Haralds bortgang. Den idrettsinteresserte kongen deltok på en rekke cupfinaler, over 40 for menn.

    Det er ventet godt med liv til finalen mellom Aalesund og Brann på Ullevaal stadion søndag. NTB får opplyst at det er solgt 9200 billetter. Til sammenligning var det 3386 tilskuere da Vålerenga slo Rosenborg 2-0 i fjor.

    Kongens bortgang gjør at det blir en spesiell ramme rundt oppgjøret.

    I forkant av kampen skal det holdes en «verdig og respektfull» markering. Det vil også bli et noe nedtonet program mot det som er normalt på «kvinnefotballens festdag». For eksempel blir det ikke bankett etter finalen.

    TV 2 har opplyst at det er kong Haralds monogram og pokal som skal deles ut etter finalen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen