More

    Hopplandslaget forlenget med hovedsponsoren: – Avgjørende

    Elektrogiganten Elkjøp fortsetter som hovedsponsor for de norske skihopperne.

    Det opplyser Norges Skiforbund i en pressemelding. Elkjøp kom inn som hovedsponsor foran forrige sesong, og den nye avtalen gjelder ut sesongen 2027/28.

    Det varsles også at hovedsponsoren styrker sitt bidrag til hopplandslaget.

    – Vi gleder oss stort over at Elkjøp nå både forlenger og øker sitt engasjement med hopplandslaget. Det å ha en av Norges aller største merkevarer med på laget gir oss ro og trygghet i det videre arbeidet. Samarbeidet så langt har vært svært godt, og vi ser fram til fortsettelsen, sier hoppsjef Jan-Erik Aalbu.

    Særlig det norske kvinnelaget markerte seg positivt i 2025/26-sesongen. Det ble dobbelt OL-gull til Anna Odine Strøm i Italia, og det ble også medaljer til Eirin Maria Kvandal samt i herrenes superlagkonkurranse og den blandede lagkonkurransen.

    – Det er ingen tvil om at vi har stor tro på det videre arbeidet og framtidige resultater. Det første året som hovedsponsor har vært både fruktbart og positivt, og vi ser fram til mye hoppmoro i årene framover, sier kommersiell direktør Morten Syversen i Elkjøp.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen