Haugesund var på vei mot et sjokktap mot Åsane, men snudde til 3-1. I etterkant oppsto det supporterbråk på stadion.
Politiet skriver at de fikk melding klokken 19.19 om et slagsmål på Åsanes stadion.
Omkring 20 personer skal ha vært involvert, opplyser politiet.
– Politiet er på stedet nå. Slagsmålet er opphørt. Vi undersøker forholdet nærmere. Per nå ingen opplysninger om at noen er skadet, sier operasjonsleder Knut Dahl-Michelsen i Vest politidistrikt.
Åsane rykket ned etter søndagens nederlag. Triumfen til FKH gjør at de beholder tabelltoppen med en runde igjen. Strømsgodset slo Moss 3-0 og er fortsatt bare to poeng bak. Haugesund har seks poeng ned til Kongsvinger på tredjeplassen.
Dersom Kongsvinger slår Stabæk mandag, vil det bli et ellevilt drama i siste runde neste helg. Ved KIL-tap har både Haugesund og Godset sikret opprykk.
Haugesund har Odd hjemme i siste kamp. Godset får en tøff bortekamp mot Stabæk, mens Kongsvinger møter Bryne borte.
Åsane sjokkerte Haugesund ved å ta ledelsen allerede etter et minutt. Malte Fismen skjøt i krysset fra 17 meter.
Åsane-spiller Einar Iversen fikk rødt kort med 20 minutter igjen, og deretter scoret Grindhaug to ganger. Det ga en viktig FKH-seier samtidig som det betød nedrykk for Åsane. På tampen la Ismaël Seone på til 3-1.
Herman Stengel, Elias Hoff Melkersen og Gustav Valsvik scoret målene i Godsets hjemmeseier søndag.
Ranheim slo Sogndal 2-1 og kjemper fortsatt om opprykkskvalifisering. Sogndal er dermed stadig truet i kampen om å unngå nedrykkskvalik. Det skiller bare ett poeng ned til Moss.
Odd er nummer fem og sikret opprykkskvalifisering. Skienslaget lå lenge under for nedrykkstruede Sandnes Ulf, men reddet 3-3 med en scoring på tampen. Sanel Bojadzic sto for to Odd-mål.
Bryne viste styrke borte mot Hødd og vant 3-0. Bryne er på sjetteplassen og ligger foreløpig an til å få opprykkskvalik, tre poeng bak Odd og to poeng foran Ranheim.
Egersund slo Strømmen 2-1, mens nedrykksdømte Raufoss tapte 0-4 for Lyn.
(©NTB)

