More

    Gakpo og Klaasen avgjorde for Nederland

    Nederland åpnet med seier mot Senegal.

    Det var en kamp som aldri kommer til å stå igjen i VM-historien som den mest underholdende gruppespillkampen. Et tamt oppgjør ble langt på vei avgjort av at Senegals keeper, Eduard Mendy, feilberegnet totalt og som gjorde at PSV-stjernen Cody Gakpo kunne sette inn 1-0 til Nederland seks minutter før full tid.

    Senegal hadde vært det marginalt beste laget, men nederlenderne var nådeløse da afrikanerne ikke maktet å omsette det knepne overtaket til tellende sjanser. Og åtte minutter på overtid fjernet Davy Klaasen all tvil da han enkelt kunne sette inn en retur og fastsatte sluttresultatet til 2-0.

    Dermed fikk Nederland til slutt en strålende start på sitt VM-sluttspill, til tross for at de strengt tatt ikke imponerte noen i åpningskampen mot Senegal. Les Lions de la Teranga viste imidlertid at verken Qatar eller Ecuador kan ta lett på Aliou Cissés mannskap, selv om de altså mangler Bayern München-stjernen Sadio Mané.

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen