More

    Frankie McAvoy ferdig i Preston

    Preston North End melder på si heimeside i kveld at Frankie McAvoy er ferdig i klubben. Han tok over for Alex Neil som fikk sparken i mars 2021. Som midlertidig manager opplevde han suksess og jobben blei sikra på fast basis etter fem sigre, to uavgjorte og eit tap på sine åtte kampar ut 2020/21-sesongen.
    Denne sesongen har det derimot vert tyngre for McAvoy. Preston har framstått ustabile gjennom heile hausten og etter 0-1 tapet mot rivalane frå Blackburn i helga låg Preston på ein 18. plass med ni poeng opp til playoff og ni poeng ned til nedrykk.
    McAvoy var ein mann som splitta Preston-fansen men etter tapet mot deira største rival Blackpool tidlegare i haust har stemninga i klubben vore særs dårleg.
    Han blir dermed den manageren med kortast levetid sidan Tommy Docherty i 1981.
    Frankie McAvoy fekk 260 dagar i klubben. 

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen