More

    Fifa skal vurdere å ta Russland inn i varmen igjen

    Fifa skal diskutere å oppheve forbudet mot russiske lag etter at Den internasjonale olympiske komité (IOC) opphevet suspensjonen av russiske utøvere, skriver Sky News.

    Tirsdag opphevet IOC suspensjonen av russiske utøvere og Den russiske olympiske komité (ROC). De oppfordret alle idretter til å avslutte krigsrelaterte sanksjoner.

    Nå skal Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) se om de skal følge etter. En talsperson for Fifa sier de formelt skal diskutere å oppheve forbudet mot alle russiske lag, skriver Sky News.

    En talsperson for Fifa sier de er gjort kjent med IOCs beslutning om å midlertidig oppheve suspensjonen av Den russiske olympiske komité.

    – Fifa vil se nærmere på beslutningen før neste skritt blir bestemt i samråd med de relevante interessentene, sier talspersonen.

    Russland har vært utestengt fra kvalifiseringen til VM for menn i 2022 og 2026, samt VM for kvinner i 2023, men nå skal saken på ny diskuteres i Fifa.

    – Dette forbudet har ikke oppnådd noe, det har bare skapt mer frustrasjon og hat, sa Fifa-president Gianni Infantino til Sky News i februar.

    På grunn av krigføringen mot Ukraina har Russland blitt utestengt fra de aller fleste idretter siden oktober 2023, men det har etter hvert blitt åpnet mer opp for inkludering av russiske utøvere.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen