Wrexhams kjendiseiere var fra seg av lykke etter at klubben i mai sikret seg sitt andre strake opprykk.
-Hvem ville for noen år siden trodd jeg skulle gråte gledestårer over en fotballkamp i Nord-Wales? Det har vært en fantastisk reise for oss alle, og den er alt annet enn over, sa Ryan Reynolds da han sammen med bestekompis og deleier Rob McElhenney feiret 6-0-seieren mot Forest Green i sesongavslutningen i mai.

De to Hollywood-eierne og dokumentarserien Welcome to Wrexham har gitt nytt liv til klubben som altså så sent som i 2023 spilte fotball på nivå 5, og etter innledende kamper i League One er Wrexham av lagene som så absolutt kan stille siktet på Championship-fotball neste sesong.
Les også: Alle engelske overganger – oppdateres daglig
Best av alle
Av alle klubber i de fire øverste divisjonene er Wrexham laget som siden sesongstarten i fjor har scoret flest mål på hjemmebane, og den står seg med god margin også etter denne sesongs innledende kamper. Waliserne har spilt tre kamper, og er fortsatt ubeseiret. Wycombe og Reading er slått med henholdsvis 3-2 og 3-0 hjemme på Racecourse Ground, mens det endte målløst på besøk hos Bolton.

Seks nye scoringer på hjemmebane betyr at rødtrøyene har bokført 68 scoringer hjemme foran egne fans siden starten på forrige sesong. Ipswich følger nærmest med 59, mens regjerende Premier league-mester Manchester City til sammenlikning har bokført 55 fulltreffere foran egne himmelblå fans.
Beina på bakken
Syv poeng fra første ni mulige gir fansen håp om atter et opprykk, spesielt når stjernespiller Paul Mullin først var tilbake etter skade lørdag, da han fikk det siste kvarteret som innbytter.

Spillerne selv holder uansett klokelig beina plantet på jorda.
– Det er en god start på sesongen, men det er alt det er. Vi kommer ikke til å bli revet med, og jeg vet at trenerteamet heller ikke kommer til å bli revet med. Selvfølgelig vil du heller ha en god start enn en dårlig start, og vi har gjort tre gode kamper mot lag som vil kjempe i rett ende av tabellen. Det er så definitivt noe å bygge videre på, men nå har vi kun fokus på neste helgs bortekamp mot Peterborough, sier Wrexham-angriper Ollie Palmer.
Spennende odds
Nettopp Peterborough er for øvrig av lagene som følger rett bak Wrexham i antall scorede mål på hjemmebane. Posh-spillere har nemlig, som Manchester City, bokført 55 fulltreffere. Dukes det for målfest på London Road/ Weston Homes Stadium, lørdag? Norsk Tipping byr i skrivende stund på odds 2,40 for over 3,5 scoringer. Så absolutt et bet som skal vurderes nøye.


