More

    Evan Ferguson prøver igjen

    Evan Ferguson har sluttet seg til italienske Roma, på lån ut sesongen fra Brighton. Den irske landslagsspilleren forsøker å få karrieren på rett kjøl igjen etter at skader og sviktende form førte ham ut i skyggen hos Brighton. Heller ikke forrige sesongs låneopphold i West Ham bar frukter.

    – Evan har hatt en utfordrende periode det siste halvannet året, preget av gjentatte småskader. Han har et sterkt ønske om å spille regelmessig, og dette er en spennende mulighet i en tøff liga – med utsikter til europeisk fotball, sier Brighton-manager Fabian Hürzeler.

    Ferguson ble nominert til PFA Young Player of the Year etter en imponerende 2022/23-sesong, hvor han scoret ni mål og debuterte på det irske A-landslaget. Siden november 2023 har han imidlertid kun scoret ett mål på klubbnivå, og det var lite som tydet på at han kom til å spille noen sentral rolle under Hürzeler i starten av denne sesongen.

    Evan Ferguson
    Evan Ferguson

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen