More

    Eriksen ikke med i Danmark-troppen – disse skal møte Norge

    Christian Eriksen var som ventet ikke med i troppen da Danmarks landslagstrener Brian Riemer tok ut troppen til kampen mot Norge i nasjonsligaen på Ullevaal 24. september.

    Eriksen falt om under en landskamp mot Ukraina 7. juni og har ikke spilt fotball siden.

    Midtbanestjernen ble rammet av en hjertestans under en EM-kamp i juni 2021, men kom seg tilbake på landslaget etter det. Eriksens fotballframtid er nå uviss. 34-åringen er for tiden under opptrening hjemme i Danmark.

    – Vi har vært i løpende dialog. Det er to sider av denne saken. Det fotballmessige er enkelt. Christian har ikke spilt fotball, så han er ikke tatt ut på landslaget. Det andre er hele Christian-delen, og den ligger hos Christian og hans familie. Det har vi ikke noe med å gjøre, sa Riemer.

    Riemer tok tirsdag ut 24 spillere i en tropp som skal ut i tre kamper i tillegg til kampen mot Norge. Ingen spillere fra norsk eliteserie kom med, men det gjorde for eksempel de tidligere Bodø/Glimt-spillerne Kasper Høgh og Albert Grønbæk.

    – Vi har tatt ut en ekstra mann. Det er fordi det blir en ekstra belastning på spillerne i det nye formatet med fire kamper i samme landslagssamling, sa Riemer.

    Hard motstand

    Landslagstreneren sa dette om det som venter Danmark. Laget hans var ikke kvalifisert til sommerens VM-sluttspill i Nord-Amerika.

    – Vi er i en spennende gruppe. Portugal er regjerende mester. Norge kommer fra et flott VM-sluttspill, og Wales har mange spillere i Premier League. Det er høy kvalitet på alle fire nasjoner, sier Riemer.

    Tre dager etter kampen mot Norge på Ullevaal i Oslo venter Wales hjemme i Parken, 1. oktober er Portugal motstander i Parken, og 4. oktober er det bortekamp mot Wales i Cardiff.

    Troppen:

    Keepere: Andreas Jungdal (Westerlo), Mads Hermansen (West Ham), Filip Jørgensen (Strasbourg).

    Utespillere: Andreas Christensen (Barcelona), Joachim Andersen (Fulham), Oliver Provstgaard (Lazio), Victor Nelsson (Nordsjælland), Rasmus Kristensen (Midtjylland), Alexander Bah (Benfica), Joakim Mæhle (Wolfsburg), Victor Bak (Midtjylland), Pierre-Emile Højbjerg (Marseille), Victor Froholdt (Porto), Mads Bidstrup (Salzburg), Morten Hjulmand (Atlético Madrid), Mikkel Damsgaard (Brentford), Thomas Jørgensen (Toulouse), Gustav Isaksen (Lazio), Albert Grønbæk (Hamburg), Patrick Dorgu (Manchester United), Adam Daghim (Hoffenheim), Rasmus Højlund (Napoli), Kasper Dolberg (Anderlecht), Kasper Høgh (Celtic).

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen