More

    Eriksen falt om under landskamp – er ved bevissthet

    Danmarks fotballandskamp mot Ukraina ble blåst av etter at Christian Eriksen falt om på gresset og trengte behandling. Han er ved bevissthet etter hendelsen.

    Den ubehagelige situasjonen skjedde etter 65 minutter i privatlandskampen mot Ukraina. Dansk TV2 viste kun oversiktsbilder fra stadion i begynnelsen, men etter hvert kom det bilder som viste at Eriksen hadde reist seg igjen.

    – Dette er så rørende scener, gitt historien til Christian Eriksen, sa TV2s kommentatorer.

    12. juni 2021 fikk Eriksen hjertestans under en EM-kamp mot Finland. Eriksen fikk operert inn hjertestarter etter hendelsen i EM-kampen for fem år siden.

    – Har det bra

    Publikum klappet for Eriksen da han reiste seg på banen og fortsatte i minuttene etterpå. Kampen ble blåst av etter hendelsen. Norske Sigurd Kringstad var kampleder.

    Flere spillere var synlig preget etter situasjon.

    – Dette bringer fram minner. For meg var det viktigste at det ble reagert raskt. Dette endte så godt som det kunne. Det er vi alle dypt takknemlige for, sa Danmark-kaptein Pierre Emile Højbjerg til TV2 etter kampen.

    Det ble opplyst over høyttaleren på stadion at Eriksen etter omstendighetene har det bra kort tid etter hendelsen. Senere kom også Danmarks landslagslege med en oppdatering.

    – Christian har det bra. Han ba om å gå av banen selv etter eget ønske, sa landslagslege Morten Boesen til TV2 og fortsatte:

    – Det var et veldig godt tegn. Jeg har vært i løpende kontakt med dem, og jeg regner med at han fortsatt har det bra. Sånn jeg leser det, slo pacemakeren hans inn mens han spilte, sa Boesen.

    Landslagslegen var også til stede under hendelsen i EM i 2021.

    – Det var like ubehagelig nå. Heldigvis gikk det hurtigere her at han kviknet til igjen, sa Boesen.

    Kjørt til sykehus

    Midtbanespilleren ble kjørt til Odense universitetssykehus for overvåking.

    – Det var forferdelige bilder, og det overskygger resten av kvelden. Tankene går til familien og barna. Jeg vet ikke hva jeg skal si. Dette er andre gang det skjer, og det er fullstendig forferdelig, sa ekspert Nicklas Bendtner på dansk TV2s sending.

    34 år gamle Eriksen gjorde comeback etter hjertestansen i 2021. Han spiller i tyske Wolfsburg i klubbhverdagen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen