More

    Dobbelt Mercedes i beste startspor i Montreal: – Jeg tvilte aldri

    George Russell og Kimi Antonelli står side om side i fremste rekke foran lørdagens sprintløp i formel 1 i Montreal.

    Briten Russell er i pole position etter å ha vært bestemann i kvalifiseringen. Italienske Kimi Antonelli sørget for at Mercedes mønstrer på i de to beste startposisjonene i sprintløpet lørdag kveld norsk tid.

    – Dette kjennes fint ut etter et tøft løp i Miami, men jeg tvilte aldri på meg selv, sa Russell etter å ha sikret seg beste startspor for andre gang denne sesongen.

    Russell ble nummer fire i det nevnte løpet i Miami etter å ha kvalifisert inn som sjettemann.

    McLarens følger på 3.-plass. Norris vant sprintløpet i Montreal sist sesong. McLarens Oscar Piastri ble nummer fire.

    Ferrari-førerne Lewis Hamilton og Charles Leclerc ble nummer fem og seks i kvalifiseringen.

    Kimi Antonelli har vunnet de tre siste Grand Prix-løpene og 19-åringen er den yngste som har ledet formel 1-mesterskapet noen gang. Etter fire VM-runder har han 20 poeng ned til lagkamerat George Russel.

    Hovedløpet i Montreal kjøres søndag.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen