More

    City-sjefen med uttalelse: – Vår vilje til å bevise vår uskyld er fortsatt sterk

    Manchester Citys styreleder Khaldoon Al Mubarak tviholder på at klubben er uskyldig i økonomiske regelbrudd.

    I en uttalelse lørdag beroliger toppsjefen supporterne etter at det fredag ble meldt at en uavhengig kommisjon har landet på at City er skyldig i 114 av 115 anklager. Saken gjelder angivelige brudd på regelverket i tiden 2009 til 2018.

    «Premier League-prosessen har fortsatt lang vei å gå, og vår tillit og vilje til å bevise klubbens uskyld er like sterk som da dette startet», skriver Al Mubarak.

    Siden Premier League i 2023 formelt anklaget Manchester City for brudd på det økonomiske regelverket, har mange ventet på en avgjørelse. Al Mubarak er tydelig på at meldingene som kom fram fredag, ikke endrer på situasjonen.

    «Selv om noen har vært raske med å trekke egne konklusjoner, og det er mye støy rundt oss, har ingenting endret seg. Vi har møtt utfordringer sammen tidligere og kommet seirende ut. Det er fortsatt mange som ønsker å undergrave klubbens momentum. Den muligheten vil vi ikke gi dem», skriver han.

    I uttalelsen har han lagt ved pressemeldingene klubben har sendt ut om saken tidligere. Al Mubarak peker på at klubben må se fremover.

    «Vi har noen spennende øyeblikk å se fram til etter denne landslagspausen. Om to uker reiser vi til Anfield, og deretter tar vi imot Paris Saint-Germain i Champions League – øyeblikk som gir oss muligheten til å feire styrken i Manchester City-familien», skriver han.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen