Arsenal og Brentford er enige om en overgang for den danske midtbanespilleren Christian Nørgaard. Overgangen skal ha en verdi på rundt 10 millioner pund, med mulige tillegg på opptil 5 millioner avhengig av prestasjoner.
Overgangen skjer bare en uke før Thomas Parteys kontrakt med Arsenal løper ut. Den 32 år gamle ghaneseren har vært i samtaler om en ny avtale, men partene har ikke kommet til enighet. Selv om Lucien Agoumé (Sevilla) også har vært på ønskelisten, skal Mikel Arteta ha vært tydelig på at han ønsket en Premier League-klar spiller. Nørgaard har derfor blitt prioritert.
TRANSFERS: Alle engelske overganger – oppdateres daglig
Den 31 år gamle dansken, som kom til Brentford fra Fiorentina i 2019, har vært en nøkkelspiller og kaptein under Thomas Frank – som nylig ble Spurs-manager. Nørgaard skal nå gjennomgå legesjekk før overgangen fullføres.
I følge statistikk har Nørgaard gjort flest interceptions (201) i Premier League siden 2021, og han er blant de beste også på gjenvinninger og taklinger. Han scoret seks mål i 2024/25-sesongen – det beste i hans 14 år lange karriere.