Emiliano Buendia har ved to anledninger bidratt til Premier League-opprykk for Norwich, senest denne våren. Den argentinske midtbanespilleren har lenge vært jaget av større klubber, og Norwich har nå bestemt seg for å selge.
Arsenal har lenge vist interesse, men det var til slutt Aston Villa som fikk tilslaget. Villas bud pålydende 33 millioner pund er akseptert, og det forventes at handelen bekreftes søndag.
Buendia ble kåret til sesongens spiller i Norwich, og han var også en av hele seks Norwich-spillere som fikk plass på sesongens lag i The Championship.
Overgangssummen på £33 millioner er salgsrekord for Norwich, og kjøpsrekord for Villa. 24-åringen ble hentet fra Getafe til Carrow Road for bare £1,5 millioner i 2018. God butikk, selv om Norwich senere måtte inn og betale noen pund for å løse ut videresalgsklausul.