More

    Bruno Fernandes ble årets spiller i Premier League – slo Haaland

    Manchester United midtbanestjerne Bruno Fernandes er stemt fram som årets spiller i Premier League av fansen.

    Fernandes tangerte Premier League-rekorden med 20 assists denne sesongen mens han scoret åtte mål da United sikret seg 3.-plassen i serien og er klar for Champions League kommende sesong.

    Den tidligere Arsenal-spilleren Thierry Henry og den tidligere Manchester City-spilleren Kevin De Bruyne hadde også 20 assist i en og samme sesong i sin tid.

    Erling Braut Haaland var én av åtte spillere som ble nominert til prisen som årets spiller i den engelske toppdivisjonen i fotball. Manchester Citys Antoine Semenyo var også nominert.

    Ikke helt overraskende er det flest Arsenal-spillere blant de åtte. London-klubbens keeper David Raya, Declan Rice og midtstopperbautaen Gabriel er alle nominert.

    De tre siste nominerte Manchester Uniteds Bruno Fernandes, Brentfords Igor Thiago og Nottingham Forest-kapteinen Morgan Gibbs-White.

    Til slutt var det altså portugiseren som stakk av med den gjeve prisen. Ifølge statistikkekspertene har Fernandes vært med på å skape 132 sjanser for Manchester United denne sesongen.

    Søndag avslutter han Premier League-sesongen sammen med lagkameratene med bortekamp mot Brighton. Da har Fernandes mulighet til å skaffe seg assistrekorden i Premier League helt for seg selv.

    Tidligere denne måten ble Bruno Fernandes kåret til årets spiller i Premier League av de engelske fotballjournalistene.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen