More

    Brandsegg-Nygårds rekkekamerat suspendert – krever klubbskifte

    Detroit Red Wings har suspendert veteranen Dylan Larkin uten lønn og satt ham ut av stallen etter at han sa at han ikke lenger ønsker å spille for klubben.

    Larkin har vært senter i rekka der Michael Brandsegg-Nygård har gjort det ypperlig så langt i NHL-sesongen. Nå får den unge nordmannen en annen senter å forholde seg til.

    Larkin, som spilte en viktig rolle da USA vant OL-gull sist vinter, ba i sommer om et klubbskifte. Han skal ha blitt stadig mer frustrert ettersom tiden gikk uten at ønsket ble innfridd.

    – Vi er skuffet over hans avgjørelse, særlig i lys av hans forpliktelser overfor klubben og lagkameratene, sa sportsdirektør Shawn Horcoff torsdag, da han gjorde det klart at Larkin ikke kom til å spille kampen mot Chicago Blackhawks.

    – Vi kommer fortsatt til å lete etter overgangsmuligheter for ham, men de må også være i klubbens interesse.

    30-årige Larkin har 278 mål og 649 målpoeng på 818 kamper for Red Wings, som han har spilt for i over ti år. Han har fem år igjen av en åtteårskontrakt til total verdi av 69,6 millioner dollar som han signerte i 2023.

    Red Wings har ikke vært i sluttspill på ti år, den lengste sluttspilltørken i ligaen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen