More

    Bodø/Glimt henter 16 år gammel finsk talent

    Bodø/Glimt har signert den 16 år gamle finske midtbanespilleren Milton Käld til Glimt-akademiet.

    Bodø/Glimt bekrefter signeringen av finnen. Klubben forteller at midtbanespilleren «er en av de første internasjonale signeringene Glimt-akademiet har gjort.»

    Lederen for akademiet, Olav Øverli, er svært fornøyd med at finnen er på plass.

    – Han har en veldig ambisiøs tilnærming til fotball, og er både seriøs og livlig. Det er en kombinasjon jeg liker, for man skal ta toppidretten på alvor, men ikke bli for alvorlig. Milton er godt skolert, og har en fantastisk familie rundt seg, sier Øverli.

    Torsdag ble 16-åringen valgt til det finske U16-landslaget.

    – Dette er en spennende midtbanespiller som er god i rom, spesielt i mellomrom mellom motstanderens midtbane og forsvar. En god pasningsspiller som kan bli farlig i boks. Fremover skal vi bruke tiden til å bygge fysikk, for alle som spiller i Bodø/Glimt vet at vårt eget A-lag krever enormt mye. Vi håper å hjelpe Milton til å komme dit, avslutter Øverli.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen