More

    Alcaraz trakk seg fra Madrid Open med skade

    Tennisstjernen Carlos Alcaraz meldte fredag at han ikke kan delta i storturneringen Madrid Open neste uke.

    Det skjedde to dager etter at han måtte trekke seg fra Barcelona Open på grunn av en håndleddsskade.

    – Madrid er hjemme, og det er en av de mest spesielle turneringene på terminlisten min. Derfor gjør det veldig vondt at jeg for annet år på rad ikke kan spille der, skrev han i sosiale medier.

    Verdenstoer Alcaraz måtte trekke seg fra åttedelsfinalen mot Tomas Machac i Barcelona etter å ha slått den finske kvalifiseringsspilleren Otto Virtanen i første runde.

    Casper Ruud sto over turneringen i Barcelona på grunn av leggskaden han pådro seg i Monte-Carlo Masters, men hans plan er å delta i Madrid Open, der han er tittelforsvarer.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    spot_img

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen