More

    Alcaraz tilbake fra skade – Rune også påmeldt i Cincinnati

    Carlos Alcaraz nærmer seg sin retur til tennisbanen etter skadeproblemer. Spanjolen er i likhet med Holger Rune med på listen over spillere som deltar i Cincinnati Open.

    Alcaraz har vært ute med skade siden april og gikk glipp av både Roland-Garros og Wimbledon. Muligheten for å rekke sesongens siste Grand Slam, US Open, ser bedre ut. 23-åringen er påmeldt til å delta i ATP Masters-turneringen Cincinnati Open i midten av august.

    Det spanske tennisesset har vært skadet siden han måtte bryte Barcelona Open i april. Alcaraz har slitt med en skade i håndleddet. Han stiller som tittelforsvarer i Cincinnati og potensielt i US Open.

    Danske Holger Rune har vært ute med skade siden han røk akillessenen i oktober. Han er også skadefri og skal etter planen returnere i Cincinnati Open.

    – Kneet føles bra, akillesen føles bra. Det er ingen skader lenger. Nå handler det om å gjøre seg klar til å konkurrere igjen, sa dansken nylig på podkasten The Big T.

    En retur i Cincinnati lover godt for spill i US Open, som starter 23. august og varer til midten av september. Der stiller Alcaraz som tittelforsvarer.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen