Table of Contents
Vi har ikke for vane å sitere bibelen, men det er noe rett i at den som leter skal finne. Nå mistenker jeg at Matheus og vi var på leit etter ulike ting, men vi må ofte gå drastisk til verks for å finne noe som frister på mandager. Og i AGF Aarhus mot Brøndby IF er det akkurat det vi har gjort.
Målrik start på Superligaen

For den danske superligaen har vært overraskende frisk i år. 10 av 12 lag snitter over 3.0 mål i sine kamper, og AGF Aarhus og Brøndby IF klokker inn på henholdsvis 3.2 og 3.5 mål. Og dykker vi enda dypere ned i statistikken er tallene enda mer positive. For på hjemmebane står AGF Aarhus med hele 4 mål i snitt på sine 6 hjemmekamper. Men det stopper ikke der. For ingen snitter høyere enn Brøndby IF på bortebane. Der har de 4.5 mål i snitt så langt i år, og når tall ikke samsvarer med oddsen som tilbys må vi hoppe på.
Et Brøndby bak skjema

Kampen mellom AGF Aarhus og Brøndby IF er siste kamp i 12.serierunde, og selv om det er enda er forholdsvis tidlig, og ingenting er avgjort, må det være lov å påstå at i alle fall bortelaget er bak skjema. Midtjylland og FC København har inntatt tabelltopp, og lamper kan fort begynne å blinke om Brøndby IF må dra tomhendte hjem til Sjællands østkyst.
Men skal Brøndby IF ta med seg alle tre poengene må de klare noe ingen andre har klart så langt i år. AGF står nemlig med 3-3-0 på hjemmebane. Og mens de snitter rett over 1 mål i mot, scorer de nesten 3 mål per hjemmekamper. 17 mål på 6 kamper, for å være pinlig nøyaktig. Men historikken mellom disse forteller oss to ting; det blir jevnt, og det blir målrikt. 7 av de siste 10 har gått over 2.5 mål, og de har vunnet 3 kamper hver, mens 4 har endt uavgjort. Hørte vi 2-2?
Rikelig med målscorere, selv om den norske må stå over

På spillerfronten seg AGF ut til å kunne stille tilnærmet likt som sist. Jonas Jensen-Abbew ble utvist og må sone, men han har uansett ikke vært fast i forsvaret til Aarhus i år, så det lever de nok fint med. Hos gjestene må nok Frederik Alves stå over pga skade. Han spilte samtlige 90 minutter i seieren over Midtjylland sist, men det kan tyde på at Jesper Sørensen må komponere forsvaret sitt på nytt til denne kampen.
Dessverre får vi ikke se Ohi heller. Nordmannen, som fant igjen gleden med fotballen i Brøndby IF etter en tung tid i Røde Stjerne, er tilbake på treningsfeltet, men har enda til gode å trene med laget. Og da kommer nok denne kampen for kjapt. Dermed må Brøndby IF sette sin lit til Kvistgaarden, slik de har gjort flere ganger tidligere i år. Han står med 6 mål totalt, og kan fint pynte på totalen sin i ettermiddag. Hos hjemmelaget er det forventet at Bech og Mortensen vil være de mest aktive. Seks mål hver er svært imponerende av den dødelige angrepsduoen.
Målrik poengdeling?

Her synes vi både statistikk, historikk og tabellsituasjon støtter det vi tenker, og når oddsen er såpass god mener vi det er fin verdi i et overspill. Den dristige kan også vurdere poengdeling her, men vi faller ned på over 2.5 mål til 1.92 i odds.
Bli Tipsbladet-abonnent, få hundrevis av oddstips direkte til innboksen her;
https://tipsbladet.no/abonnement/


