More

    Hopp: Norsk kjemperenn i Klingenthal – Midtskogen vant

    Ingvild Synnøve Midtskogen (18) klinket til med et monsterhopp i første omgang og vant kvinnenes siste renn i sommer Grand Prix.

    Etter å ha plantet skiene på 142,5 meter i den første omgangen i 140-metersbakken i Klingenthal hadde Midtskogen en solid ledelse.

    Den slovenske stjerna Nika Prevc var nærmest. Hun fikk flere poeng i annen omgang, men Midtskogen vant med 9,2 poengs margin til sloveneren.

    18-åringen tok med det sin første sommer GP-seier. Stortalentet Midtskogen har tidligere tatt gull i junior-VM, laggull i VM og fire seirer i kontinentalcupen.

    Det ble 3.-plass til Eirin Maria Kvandal etter stabile hopp på 129,5 og 131,5 meter.

    OL-mester Anna Odine Strøm ble nummer seks og Gyda Westvold Hansen nummer sju. Heidi Dyhre Traaserud kom seg inn på 10.-plassen på en god norsk dag.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen