Camilla Herrem og Sola knuste det rumenske storlaget CSM Bucuresti 30-22 i gruppespillet i Champions League.
Det var rogalendingenes første seier i den gjeveste turneringen. Viaplay-kommentator Peder Sejerstad omtaler triumfen som den største enkeltseieren i Solas historie.
– Ingenting kan jo måle seg med dette, sa Sejerstad.
– De gnistrer! utbrøt han.
CSM Bucuresti kom på 3.-plass i Champions League sist sesong. Mellom stengene herjet målvakt Rikke Marie Granlund med 15 redninger og en redningsprosent på 43.
Herrem, som fylte 40 år for en drøy uke siden, ble toppscorer med fem mål for Sola. Det samme antallet landet Pia Grønstad på.
De gulkledde kom rett ut av startblokkene og scoret kampens tre første mål. Tremålsledelsen ved pause ble spist opp av hjemmelaget som utlignet til 14-14.
Men Sola svarte med tre strake scoringer uten respons fra rumenerne. Ti minutter før slutt var ledelsen på seks mål, og Solas seier ble aldri truet.
– En kamp for historiebøkene, sa Sejerstad.
(©NTB)

