More

    Glimt-treneren om dom i City-skandalen: – Det er fusk og fanteri

    Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen tar forbehold om at Manchester City ikke vinner fram med anken, men feller en nådeløs over jukset den engelske storklubben er anklaget for.

    Manchester City-skandalen ble tema da Knutsen tirsdag møtte pressen foran Glimts mesterligamøte med tyske Borussia Dortmund onsdag kveld.

    – Det blir jo løgn å si at man ikke blir påvirket av den type episoder. Nå skal ikke vi være dommere, for dette er en pågående sak, men at noe er skjedd der, er ganske sikkert. Hvis det blir en dom, er det fusk og fanteri. Det er økonomisk doping, og det må slås beinhardt ned på, sa Glimt-sjefen på spørsmål fra NRK.

    Han var ikke ferdig med det.

    – Ellers ødelegger vi den sporten jeg er så ufattelig glad i. Med all respekt er det inngitt en anke, og alle må ha respekt for at den skal behandles på riktig måte. Dette er en komplisert sak som jeg skal passe meg vel for å uttale meg for sterkt om. Men vi må verne om fair play, og noen økonomiske regler gjelder. De må alle følge om du er stor eller liten, sa han også.

    – Langt unna mine verdier

    Knutsen var videre tydelig på at Bodø/Glimt vet godt klubben ikke kan måle finansielle krefter med giganter som City og Bayern München.

    – Jeg tror det er viktig for Glimt å være en representant for det vi er en representant for. Vi vet at vi ikke kan være økonomisk konkurransedyktige med de store. Økonomiske muskler har utrolig mye å si dersom du skal være blant de beste. Det må man respektere. Men det er mange sider med fotballen jeg ikke synes noe spesielt om, sa Knutsen.

    Deretter fortsatte han:

    – Alt blir større og større. Lønninger og så videre. Penger som kommer fra systemer man kan stille spørsmål ved. Det er langt unna mine verdier. Men jeg er nå fortsatt med og har valgt å stå i det, smilte bergenseren.

    Glimt-sjefen var samtidig tydelig på at han ikke ønsket å svartemale alle sider ved internasjonal fotball.

    Sterk Dortmund-start

    Glimt innledet høstens Champions League-eventyr med å bli rundspilt med 0-5 av Bayern München. Mannskapet til Knutsen holdt følge med den tyske giganten før pause, men i annen omgang var det klasseforskjell i München.

    Dortmund har på sin side innledet sesongen i Bundesliga råsterkt og ligger på annenplass på tabellen etter fem serierunder. Kun målforskjellen er svakere enn den overraskende serielederen Freiburg. Mesterligahøsten startet den tyske storheten med 3-2-seier hjemme mot Villarreal.

    Bodø/Glimt skal balansere jakten på et nytt avansement i Champions League med tittelkampen i Eliteserien mot Viking de kommende ukene og månedene. Med åtte serierunder igjen har lagene likt antall poeng, lik målforskjell samt likt antall scorede og innsluppede mål.

    Napoli (borte), Lille (hjemme), LASK Linz (hjemme), Lens (borte), Atletico Madrid (hjemme) og Club Brugge (borte) venter i Glimts seks gjenstående kamper i ligafasen etter onsdagens kamp mot Dortmund.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen