Den svenske langrennsstjernen Jonna Sundling (31) konkurrerte hele forrige sesong med en hælskade.
I et intervju med Expressen forteller Sundling at problemene startet i fjor sommer etter mye trening.
Hun endte med gull i sprintstafett og to sølvmedaljer i OL i Italia. I forkant hadde hun endret på treningsprogrammet og droppet løping.
Sundling sier at hun har nevnt skaden «i forbifarten» og erkjenner at hun ikke har uttrykt seg så mye om det.
– Jeg klager ikke unødvendig. Og hvorfor skal jeg legge energi i det når ting fungerer likevel? Tar man det opp, får man flere spørsmål om det. Jeg har ikke vært uærlig, sier hun.
– Det er vanskelig å si, svarer Sundling på spørsmål om hvor vondt hun hadde forrige sesong.
– Når man blir vant til en smerte, kan det gå i bølger. Men det var ingenting som påvirket konkurransene mine. Det var det viktigste, sier hun.
Hun forteller at det fortsatt er noe som plager henne, og at slimposene i hælen er irriterte.
– Det varierer veldig avhengig av hvordan det ser ut. Akkurat nå er det ikke behov for operasjon, sier Sundling.
(©NTB)

