More

    Caroline Graham Hansen herjet med to mål og en assist i CL-storseier

    Caroline Graham Hansen storspilte da Barcelona slo Roma 6-0 på bortebane i mesterligaen fotball onsdag. Hun bidro med to mål og en assist.

    I sin 99. mesterligakamp plusset hun på statistikken til 32 mål. Barcelona har aldri tapt en CL-kamp hun har scoret i. Statistikken i de kampene er 24-2-0.

    Onsdag scoret hun ledermålet i det 19. minutt da hun satte fart fra egen halvdel og avsluttet soloraidet med et ustoppelig skudd forbi keeper Rachele Baldi.

    I det 39. minutt sendte Shukurat Oladipo ballen i eget mål i et desperat forsøk på å hindre Grahams innlegg i å nå Claudia Pina. Dermed kunne Barcelona gå til pause med 2-0-ledelse. Den norske landslagsstjernen bidro til et vakkert forspill til målet.

    Pina økte til 3-0 tidlig i den andre omgangen, før Graham i det 60. minutt ble spilt fram av Clara Serrajordi, tok seg forbi to motspillere og scoret 4-0-målet.

    Hun ble byttet ut med Aitana Bonmati noen minutter senere og så på fra benken da Pina og Ewa Pajor fullførte målfesten. Graham ble av Uefa kåret til kampens spiller.

    – Jeg er fornøyd med spillet mitt, men det viktigste er at laget vinner. Det er ikke lett å spille borte, og vi hevet oss veldig fra forrige uke (5-2 over Paris FC). I dag holdt vi nullen, og det gir oss en god følelse, sa Graham til Uefa.com.

    Nesten for Hegerberg

    Det var norsk målscorer også da Juventus slo Häcken 3-0 i Sverige. Emma Stølen Godø nikket inn den italienske klubbens 2-0-mål på frispark fra Eva Schatzer i det 77. minutt.

    Tatiana Pinto og Alba Redondo scoret også for Juventus, alle målene i kampens siste drøye halvtime.

    Ada Hegerberg ble kastet innpå den siste halvtimen for OL Lyonnes i den målløse kampen mot Chelsea, og hun var veldig nær å avgjøre kampen på overtid. Hennes hodestøt ble reddet med et tigersprang av Hannah Hampton.

    Hampton måtte ut med skade like etter, og i åttende tilleggsminutt skjøt Chelsea-innbytter Maika Hamano noen centimeter utenfor hjemmemålet.

    Chelsea ble to ganger nektet straffespark etter VAR-titting. Første gang var det på grunn av en offside i forspillet, andre gang fordi Lauren James falt for lett i duellen med Damaris Egurrola.

    OL Lyonnes fikk en scoring av Salma Paralluelo annullert for en hårfin offside.

    Bisarr straffe

    Frida Maanum og Arsenal ga fra seg to måls ledelse og måtte nøye seg med 2-2 borte mot Paris FC. Maanum ble byttet inn for Georgia Stanway i det 69. minutt, da Arsenal ledet 2-0 etter mål av Alessia Russo og Stanway. Paris-kaptein Clara Mateo reduserte i det 72. minutt, og Maeline Mendy utlignet på straffespark i det 87. minutt.

    Straffesparket ble dømt da Leah Williamson handset i eget felt fordi hun ikke forsto at keeper Misa Rodriguez hadde tatt et 5-meterspark og skulle legge ballen til rette for å ta det selv.

    Benfica, med Marit Bratberg Lund som venstreback og Frøya Dorsin som midtspiss, tapte 0-3 hjemme for Bayern München i en kamp der begge lag misbrukte store sjanser før avgjørelsen falt. Klara Bühl sprakk nullen for gjestene i det 74. minutt, og Pernille Harder og Franziska Kett økte hver sin gang.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen