Rio Ferdinand fortsetter å fyre løs mot Manchester City etter at klubben ble kjent skyldig i 114 regelbrudd.
Den tidligere Manchester United-stjernen går særlig til angrep på Citys ligagull i 2012 og spillerne som fikk medaljer etter å ha vunnet tittelen.
I sin podkast, Rio Ferdinand Presents , sier han at daværende City-midtstopper Joleon Lescott bør gi ham vinnermedaljen sin.
Det skjer etter at Ferdinand i en serie X-innlegg har omtalt tidligere United-spillere som han mener burde hatt en tittel ekstra.
Ferdinand spilte for United fra 2002 til 2014 og vant Premier League seks ganger. I 2012 ble de nummer to bak City.
– Når jeg treffer Joleon … jeg skal faktisk dra hjem til ham og bare si «Hør her, gi meg den (medaljen). Gi meg den». De kan ikke sitte der og si at de er mestere, kan de vel? Eller at de har vunnet det eller det, tordner Ferdinand.
Han fortsetter:
– Du må sette deg inn i deres (spillernes) situasjon. Jeg vet at de ikke er opplagt skyldige selv, fordi det er personer over dem som tok alle avgjørelsene. Men du kan ikke kalle deg mester.
Lescott har tidligere uttalt seg om City-saken og sagt at han håper på en minimal straff for klubben dersom den blir funnet skyldig.
Ferdinand og Lescott har jobbet sammen som fotballeksperter for BT og TNT.
Etterforskningen mot City for påståtte regelbrudd fra 2009 til 2018 har pågått i flere år. Før helgen konkluderte en uavhengig kommisjon med at klubben er skyldig i 114 av de 115 anklagene Premier League har rettet mot dem.
Manchester City har på sin side benektet alle anklagene, og det er ventet at storklubben kommer til å anke. Det er foreløpig ikke klart hvilken straff City kan få om de blir kjent skyldige.
(©NTB)

