More

    Messis Argentina-farvel utsolgt på to timer

    Billettene til Lionel Messis 208. og siste landskamp for Argentina ble revet bort.

    På under to timer ble alle de 80.000 billettene til landskampen mot Benin solgt, rapporterer DPA. Oppgjøret spilles i Buenos Aires tirsdag 6. oktober.

    Den levende fotballegenden Messi fortalte i august at han gir seg som landslagsspiller etter 21 år. Argentina-ledelsen ønsket å gi 39-åringen et skikkelig farvel, og dermed er han tatt ut til kampen mot Benin.

    Argentinas fotballforbud opplyser at alle spillerne som var med på å vinne VM i 2022, og deres familier, er invitert til det som blir «siste tango» for en av historiens beste fotballspillere.

    Messi står bokført med 207 landskamper og 125 mål, som begge er argentinsk rekord. Foruten en VM-tittel har han vunnet Copa America to ganger.

    I sommerens fotball-VM endte Argentina opp som tapende finalist da Spania tok gullet.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen