More

    Tromsø forlenget med toppscoreren

    Tromsø-spissen Heine Åsen Larsen har underskrevet en ny avtale med klubben. Den strekker seg ut 2029-sesongen.

    Det opplyser Tromsø på sine nettsider.

    – Heine har tatt enorme steg siste årene og har blitt en viktig brikke for oss. Han er en spiller det var viktig for oss å ha på en lengre kontrakt og vi ble raskt enige om en forlengelse, sier sportssjef Lars Petter Andressen.

    Åsen Larsen ble hentet fra Egersund sommeren 2024. Denne sesongen har han for alvor funnet veien til nettmaskene etter to målfattige sesonger. 24-åringen står med ni mål og tre målgivende på 20 seriekamper denne sesongen og er dermed Tromsøs mestscorende i år.

    – Jeg er veldig glad for å ha forlenget kontrakten min. Jeg føler at jeg er på et sted hvor jeg trives og kan utvikle meg til å bli en bedre spiller. Jeg har også følt meg sterkt ønsket her, noe som gjør valget enkelt. Gleder meg til fortsettelsen, sier Heine Åsen Larsen.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen