Leeds har fått en glitrende start på Premier League-sesongen. Mandag var de hvitkledde et nummer for store for Newcastle i 4-1-seieren.
Kampen var langt på vei avgjort til pause. Dominic Calvert-Lewin, Jayden Bogle og et selvmål av Lewis Miley sørget for 3-0-ledelse.
– Calvert-Lewin har vært ustoppelig. Jeg elsker å se ham spille, sa Sky Sports-ekspert Jamie Carragher.
Calvert-Lewin trodde han hadde scoret to mål, men et ble kreditert Bogle. Begge gikk opp i duellen, og ballen var innom Bogle sist.
Etter hvilen fikset Noah Okafor 4-0 med et flott skudd.
– Newcastle har tapt for mange dueller. De har blitt overkjørt, sa tidligere West Bromwich-spiss Don Goodman i Sky Sports.
Bazoumana Touré scoret et trøstemål på overtid.
Leeds er nummer tre på tabellen etter fire kamper. To seirer og to uavgjort gir åtte poeng, fire bak serieleder Arsenal.
Newcastle gikk på sesongens første nederlag mandag og ligger på 12.-plass. Fem poeng er fasiten.
Leeds møter Jørgen Strand Larsen og Crystal Palace søndag. Newcastle har Hull på hjemmebane dagen i forveien.
(©NTB)

