Vegar Eggen Hedenstad har bestemt seg for å legge opp når kontrakten med Vålerenga løper ut ved sesongslutt. Det forteller han til Nettavisen.
– Jeg vet ikke ennå helt hva framtiden bringer, men jeg legger skoene på hylla etter sesongen. Mer fotballspill på øverste nivå blir det trolig ikke, sier 35-åringen til Nettavisen.
Han har spilt seniorfotball siden han var 14 år og føler at det er nok nå.
– Kropp og hode merker at jeg har holdt på en stund. Da er det greit å gi seg mens leken er god, sier den tidligere landslagsspilleren.
Hedenstad fikk fire A-landskamper for Norge, alle i 2012 og 2013. Han spilte i tillegg 62 aldersbestemte landskamper. Han ble seriemester med Stabæk i 2008 og med Rosenborg i 2017 og 2018. Han var i flere år utenlandsproff i Tyskland og senere Tyrkia.
Hedenstad kom til Vålerenga i 2022.
(©NTB)

