More

    VIF-supportere gjorde hærverk på Åråsen – får etterspill

    Skuffede Vålerenga-tilhengere gjorde hærverk på bortetribunen på Åråsen etter 0-2-tapet i nabooppgjøret lørdag.

    – De har knust toalettene og revet av lokkene, sier banemester Terje Hveding til Romerikes Blad.

    – Det har oppstått betydelige skader på bortetribunen. Det er skader på selve tribunen, toalettene og annet utstyr. Vi skal få fullstendig oversikt og ta kontakt med Vålerenga. De skal betale det det koster, sier Lillestrøms daglige leder Robrt Lauritsen til lokalavisen.

    TV 2 har også omtalt saken og vist bilder av ødeleggelsene.

    Overfor VG opplyser Lauritsen at det er revet løs seter som er kastet mot banen, og LED-reklameskilt er også blitt skadet. Det ble dessuten kastet bluss som har skadet gresset.

    Lauritsen sier at Vålerenga har betalt for skader etter tidligere kamper, men at det denne gang er verre enn tidligere.

    Svein Graff, daglig leder i Vålerenga, er lei seg.

    – Vi forstår at frustrasjonen over å tape derbyet er stor, men her er det et fåtall personer som ødelegger for 1700 Vålerenga-supportere som laget fantastisk stemning. Det er trist, sier han til Romerikes Blad.

    – Hærverk er lavmål, og jeg vil på vegne av klubben beklage denne oppførselen. Vi vil gå i dialog med Lillestrøm når de har kartlagt omfanget av skadene, og vi følger for øvrig opp denne saken internt.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen