More

    Jæger med sterk 2.-plass i Ultimate Championship

    Henriette Jæger ble nummer to i finalen på 400 meter under Ultimate Championship i Budapest.

    Hun løp inn på 49,28 i et meget sterkt felt i den ungarske hovedstaden. Det er 24 hundredels sekund bak Jægers norske rekord på distansen.

    Marileidy Paulino fra Den dominikanske republikk vant løpet på 49,07. Nickisha Pryce fra Jamaica tok 3.-plassen på 49,56.

    – Jeg synes det var veldig, veldig bra. Hun blir nummer to her, og det er jo som en VM-finale. Vi har sett at hun har hevet seg i hele år, og hun beviser det igjen her i dag. En fantastisk sesong, sa mor og trener Unn Merete Lie Jæger til NRK.

    Jæger tok seg til finale ved å vinne sitt semifinaleheat fredag. Det gjorde hun kontrollert på tiden 49,64.

    – Målet var å komme videre som topp to. Det koster alltid å løpe 400 meter, men jeg tror jeg har mer å gi, sa Jæger etterpå.

    For en snau måned siden ble Jæger suveren europamester i Birmingham. Med tiden 49,04 senket hun sin egen norske rekord og vant med ett sekunds margin.

    I juni løp Aremark-utøveren inn til Diamond League-triumf i både Roma og under Bislett Games i Oslo.

    Jæger har kun dominikaneren Marileidy Paulino foran seg på verdensrankingen for kvinnelige 400-meterløpere.

    Det er bare de beste løperne i verden som får invitasjon til stevnet i Budapest denne helgen. Det skal avvikles i år der det ikke er VM.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen