More

    Glimt fikk rødt kort og keeperskade i Tyskland: – Utklassing

    Bodø/Glimt holdt stand i en omgang, men fikk etter pause kjenne nivået til Bayern München.

    Nordlendingene røk 0-5 i sesongens første kamp i mesterligaens ligafase. Bayern scoret etter hvilen målene som sørget for at klubben har vunnet alle åpningskampene sine i CL siden 2003.

    – Det er utklassing, sa TV 2-kommentator Øyvind Alsaker.

    Glimt leverte en solid 1. omgang, men mot slutten av omgangen ble keeperstjernen Nikita Haikin skadet. Han måtte bytte i pausen, og like etter at dommeren hadde blåst kampen i gang igjen, løsnet det for vertene.

    Det gikk bare ett minutt og 18 sekunder før Jamal Musiala sendte Bayern i ledelsen med et skudd forbi keeperinnbytter Julian Faye Lund. Målvakten kunne lite gjøre med avslutningen.

    – Bøye seg i støvet

    Etter en times spill stanget Harry Kane inn 2-0-målet på innlegg fra Michael Olise. Alphonso Davies fikk kvarteret før slutt et kjempetreff og hamret ballen i hjørnet fra 17 meter, før Olise scoret to mål på vakkert vis.

    – Det er bare å bøye seg i støvet og konstatere at noen spillere er ekstra spesielle, sa TV 2-ekspert Simen Stamsø-Møller.

    – For en fotballspiller, sa han om Olise.

    På tampen pådro Odin Bjørtuft seg rødt kort da han felte Olise på vei mot mål. Dermed mister han neste kamp mot Borussia Dortmund på Aspmyra i midten av oktober.

    Tøff bortekamp

    Bayern har scoret 904 CL-mål. Klubben ble torsdag den andre til å ta seg over 900-grensen etter Real Madrid.

    Glimt tok torsdag fatt på sin andre sesong i den gjeveste klubbturneringen etter at de imponerte mange i fjor. 2026/27-utgaven startet med en solid utfordring. En bortekamp mot Bayern er noe av det vanskeligste man kan møte på i Fotball-Europa.

    Bayern-trener Vincent Kompany sparte heller ikke på kruttet og sendte det aller sterkeste mannskapet sitt på banen fra start. De skapte ikke mye trøbbel for Glimt før pause, men våknet etterpå.

    Prestisjenominasjon

    Nordlendingene skal også møte Napoli og Atletico Madrid i ligafasen. Samtidig venter også kamper mot på papiret mer overkommelig motstand som Lille, LASK, Lens og Brugge.

    Tidligere i uken ble det kjent at Glimt kan bli kåret til årets klubb på herresiden under den stjernespekkede Gullballen-gallaen i London i slutten av oktober.

    Det er første gang en norsk klubb er nominert.

    (©NTB)

    Relaterte artikler

    Del artikkel

    Bookmakertesten 2026 Oppdatert

    Epicbet best i årets bookmakertest

    Tipsbladet har vurdert 20 spillselskaper på odds, fotball, brukeropplevelse, kampanjer og total sportsbook-kvalitet.

    1
    Epicbet 90 av 100 poeng
    🏆
    2. Coolbet 89 p
    3. BoaBet 84 p

    Se hele sluttabellen, kategorivinnerne og hvorfor Epicbet gikk til topps etter en av de jevneste gullkampene i testens historie.

    Les om vinneren →

    Siste nytt

    Nyhetsbrev

    Få siste nytt rett i mailen